Tepelné čerpadlo

s Fotovoltikou
-> dokonalá symbióza

Naše služby

Tepelné čerpadlo

Je zariadenie, ktoré prenáša teplo z jedného prostredia do druhého. Využíva sa k vykurovaniu budou alebo k produkcii teplej vody. Môže využívať energiu zo vzduchu, vody alebo zeme a je považované za energeticky účinnú alternatívu k tradičným systémom vykurovania.

Objednať konzultáciu

Princíp tepelného čerpadla

Princíp tepelného čerpadla spočíva v prenášaní tepla z jedného miesta na druhé. Pri vykurovaní čerpadlo odoberá teplo zo zdroja ( napr. vzduchu, vody alebo zeme ), zdvihne jeho teplotu a odovzdá ho do vykurovacieho priestoru alebo pre ohrev vody. Pri chladení to funguje opačne. Keď čerpadlo odoberá teplo z vnútorného priestoru a prenáša ho von. Týmto spôsobom môžu tepelné čerpadlá poskytovať vykurovanie a chladenie s relatívne nízkou spotrebou energie v porovnaní s tradičnými vykurovacími systémami.

Typy tepelných čerpadiel

Vzduch / voda

Toto čerpadlo patrí na Slovensku k najčastejším používaným typom vykurovania. Využíva energiu z vonkajšieho vzduchu a prenáša ju do vody, ktorá slúži k vykurovaniu domu alebo ohrevu vody. Tento typ čerpadla je zvyčajne jednoduchší na inštaláciu a taktiež je z pohľadu investičných nákladov najvýhodnejším riešením. 

Tepelné čerpadlo
Oddelený vzduchový výparník
Zásobník tepla na vykurovanie
Zásobník teplej vody s výmenníkom tepla
Rozdeľovač podlahového vykurovania s obehovým čerpadlom a reguláciou
Zberač podlahového vykurovania

Zem / voda

Toto čerpadlo využíva energiu uloženú v pôde alebo podzemnej vode.


Zemné kolektory

Tieto kolektory sú umiestnené pod povrchom zeme 0,8 až 1,5 m a slúžia na absorpciu tepla z pôdy.

Zemné vrty

Hlbinný vrt je ideálny zdroj energie, má celoročne stabilnú teplotu, čo zabezpečuje vysokú účinnosť. Prenos tepla medzi podložím a tepelným čerpadlom zabezpečuje teplonosná kvapalina, ktorá prúdi v potrubiach uložených vo vrtoch. Na hĺbenie vrtov sa vzťahuje oznamovacia povinnosť Banskému úradu, v prípade vrtov hlbších ako 100 m je potrebné mať povolenie a taktiež ide o finančne náročnejší proces.

Tepelné čerpadlo 
Plošný zemný kolektor
Rozdeľovač a zberač zemného kolektora
Zásobník tepla na vykurovanie
Zásobník teplej vody s výmenníkom tepla
Rozdeľovač podlahového vykurovania s obehovým čerpadlom a reguláciou
Zberač podlahového vykurovania

Voda / voda

Toto čerpadlo využíva teplo z povrchovej alebo podzemnej vody k vykurovaniu domu alebo ohrevu vody. Táto metóda využíva stálu teplotu vody, čo môže zvýšiť energetickú účinnosť systému. Tieto čerpadlá obvykle vyžadujú prítomnosť vodného zdroju, ako je rieka, rybník alebo jazero.

Tepelné čerpadlo
Odberová studňa s ponorným čerpadlom
Vsakovacia studňa
Zásobník tepla na vykurovanie
Zásobník teplej vody s výmenníkom tepla
Rozdeľovač podlahového vykurovania s obehovým čerpadlom a reguláciou
Zberač podlahového vykurovania

Používame overené
certifikované technológie

Technológiu vyberáme vždy na základe funkčnosti a individuálnych požiadaviek nášho klienta.
Na výber máme z viacerých certifikovaných technologických riešení, ktoré sme otestovali za Vás. Garantujeme Vám kvalitu.

 • Výborná komunikácia s firmou a individuálne riešenie pre požiadavky zákazníka. Vyzdvihol by som odborný prístup, principiálny popis funkcie systému, kvalitnú elektroinštaláciu a detailné nastavenie systému. Promptná podpora zo strany firmy pretrváva aj pri ďalšom doladení počas prevádzky systému. Realizácia FVE v NR kraji prebehla na profesionálnej úrovni v dohodnutých termínoch, vrátane administratívy pre účely pripojenia k distribučnej sieti. Ak by som vyberal dodávateľa opäť – s dôverou by som opäť oslovil pána Kirschnera.

  Leucin

 • Absolútna spokojnosť. FVE ide ako má. Dobrá komunikácia a šikovní majstri. Odporúčam.

  Martin MR

 • Mixedling _SK

 • Tak za mňa top firma, ústretoví ľudia s profesionálnym prístupom, nápomocní pri komunikácii s dodávateľom energie.

  Jarmila Gubova

 • Som maximálne spokojná. Hlavne s komunikáciou so zákazníkom – v dnešnej dobe veľmi vzácne. Realizácia bola profesionálna a prebehla v sľúbenom termíne. Systém funguje bez problémov a spĺňa presne to čo má. Spoľahlivý ľudia 😊. Spoločnosť môžem len odporúčať !

  Dana Stellerova

 • Sme velmi spokojni s celym priebehom od ponuky, cez objednavku, az po instalaciu, dohodnuty termin instalacie bol presne podla dohovoru. Vsetko velmi profesionalne zrealizovane, nainstalovane a do detailu vysvetlene. System funguje bez problemov. Komunikacia velmi prijemna. Spolocnost mozeme len odporucat.

  Dorota Praast

 • Marek Demo

 • Mne realizovala solárny systém táto spoločnosť. Pred realizáciou všetko podrobne vysvetlia, inštalácia bez problémov a po nej riadne zaškolenie. Odporúčam Kirschnerovcov…,preto som aj súhlasil aby moju inštaláciu použili na obhliadku pre budúcich záujemcov. Bratislava Lamač

  P. Mrvík

 • Tomas Janik

 • Veľká spokojnosť, inštalácia na dom za jeden deň, všetko bez problémov. Vrelo odporúčam!

  Katarína Mikulcová

 • Kvalitná práca, profesionálny a odborný prístup. Ďakujeme

  Róbert Ďurdina

 • Vynikaju profesionalny pristup od navrhu projektu az po realizaciu, od podpisu zmluvy do 10 dni instalacia, a nasledny aj vynikajuci support. Hodnotim excelentne.

  Jozef Mészáros

 • K spoločnosti Fotovoltika Kirschner som sa dostal náhodou po kúpe záhradnej chatky, kde bola elektrická prípojka iba sen. Dávno som sa nestretol s takýmto prístupom. Maximálna profesionalita a ochota od obhliadky, cez vypracovanie ponuky, kvalitu práce aj konečný výsledok. Človek odovzdá kľúče a príde na hotové bez akýchkoľvek starostí. Všetko vysvetlené do detailov pri odovzdávaní. O ochote dodatočných dorábok ani nehovorím. Odporúčam každému, kto chce byť energeticky sebestačný alebo odľahčiť svoje náklady elektrinou zadarmo.

  Juraj Pasovsky

 • Profi prístup, pedantná práca, absolútna spokojnosť!

  Peter Bagin

 • Profesionálna práca ,komunikácia ,odbornosť 100 % a celé dielo do detailov premakané s ohladom na bezpečnosť . Odporúčam .Ak niekto potrebuje a zvažuje hľadá profi firmu ,može sa prisť pozrieť ako to má vyzerať inštalácia (showroom) . Ďakujeme

  Marek Laurenčík

 • Skvely pristup, odbornost, vrelo doporucujem

  Michal Skoviera

 • Najodbornejšia spoločnosť na fotovoltiku a elektroinštalácie s akou som sa doteraz na trhu stretol. Absolútne hĺbokvé chápanie systému a celého procesu. Chcel by som vyzdvihnúť znalosti pána Kirschnera, dokáže nájsť riešenie aj na nemožné a pani Kirschnerovú za ľudskosť, ústretovosť a ochotu pomôcť zákazníkom. Toto ich výrazne odlišuje od konkurencie! Ďakujem za celý priebeh, od konzultácie až po inštaláciu fotovoltiky. Bratislava

  Martin Bokor

 • Partia ktorá nám inštalovala fotovoltaiku, odviedla úžasnú procesuálnu prácu. Bolo radosť ich pozorovať pri práci. Dokonca navrhli vylepšenie oproti pôvodnému návrhu. Takže vďaka, odporúčam všetkým, ktorí uvažujú o zadovážení fotovoltaiky.

  Peter Mokrý

 • Peter Markotan

 • Veľmi milí ústretový kolektív hlavne musím podotknúť precíznosť a dôraz do úplnej dokonalosti. Odporúčam všetkým ktorý chcú top kvalitu a spoľahlivosť.

  Ján Bielik

 • Profesionálna práca, komunikácia, odbornosť, všetko podľa dohody – 100%. Vrelo odporúčam, super firma. Vďaka

  sr. Damiána O